Arogance jako norma chování

Zdá se, že radnice Prahy 8 vyhlásila soutěž o arogantního muže a ženu roku. Žebříčku vévodí lidé z nového svěžího nezkorumpovatelného hnutí ANO. Počínaje radní Kroutil, která se při jednání zastupitelstva nedokáže tazateli podívat do očí a sedí zhroucená v křesle, přes místostarostku Borhyovou, jež čte odpovědi kostrbatě z papíru, až po jejich guru – místostarostu a poslance Fichtnera. Ten se odpovědím vyhýbá a zastupitele považuje za lůzu, která ho otravuje.

Jejich chování přebírají i řadoví úředníci. Třeba taková ing. Marcela Železná, DiS, toho času referentka odboru životního prostřední a speciálních projektů. Na její vystupování v posledních dnech upozornili v médiích zástupci vlastníků bytů v Šimůnkově ulici. „S takovou arogancí úřednice jsem se ještě nesetkal, a že už jsem se setkal s ledasčím, ale tohle už byl vrchol,“ řekl Miloš Nevřala, šéf SVJ. „Tak arogantní holku jsem v životě neviděl. Jednu paní až rozbrečela,“ odpověděl Jaroslav Skalický, správce domu na téže adrese. Citace jsou ze zpravodajského serveru Idnes.cz, mediální divize hnutí ANO. Článek je k dispozici zde

Přezíravost nových osmičkových vládců nezná mezí. Že se tak chovají i řadoví úředníci je smutné. Je jistě jen náhodou, že slečnu Železnou přivedl na radnici místostarosta Fichtner (do svého vyhazovu radní za TOP09) jako svoji asistentku, kterou po posledních volbách v době politických čistek mezi řadovými úředníky přesunul dělat „pořádek“ na odbor životního prostředí.

A to že ing. Marcela Železná, DiS figuruje v zahradnické firmě Zahrady Pauch jako projektantka je asi jen shoda jmen… viz odkaz.

Sledujme tedy, zda bude po tomto skandálu tato slečna dál působit na radnici. Desítky jiných takové štěstí v nedávné době neměly. Tito úředníci se totiž dopustili mnohem horšího „zločinu“ – své práci rozuměli a nepatřili mezi kamarády „nových mocných“.

Autor: Tomáš Mrázek

 

V Praze 8 dne 25.05.2016