Dělostřelecký útok na pokladnu Prahy 8

Největší slovo na tvorbě rozpočtu měl Matěj Fichtner (ANO),. Bývalý poručík dělostřelectva dnes ovládá Prahu 8.

"Babišův poslanec v akci"

Vedení Prahy 8 schválilo astronomický rozpočet městské části na rok 2017. Těžko ho lze charakterizovat jinak než rčením PO NÁS POTOPA !

Především v absolutních číslech je rozpočet neuvěřitelný, vždyť rozpočet převyšující 2 miliardy Kč nenaleznete v celé Praze.

Současná vládnoucí koalice ANO, ČSSD, Strana Zelených, s podporou KSČM do rozpočtu převedla z fondů hospodářské činnosti 1.478.791.000 Kč – ano téměř 1,5 miliardy Kč a otevřela si tím prostor pro astronomické výdaje. Jen tak pro ilustraci ostatní městské části hl. m. Prahy si do rozpočtu převádí částky z fondů hospodářské činnosti řádově 10 x nižší : Praha 2 – 148 mil. Kč, Praha 6 - 145 mil. Kč, Praha 9 – 147 mil. Kč a Praha 4, která má daleko více obyvatel než naše Praha 8 si převádí do rozpočtu 118 mil.Kč .

Rozpočet každé městské části by měl sloužit především jako nástroj k docílení kvalitního života jejích obyvatel a k rozvoji městské části. Toto je možné pouze za předpokladu, že budu uvažovat nejen o současnosti, ale při hospodaření s finančními prostředky budu mít na zřeteli i léta nadcházející. Takto ovšem současné vedení městské části neuvažuje ani zdaleka. Vzhledem k plánovaným gigantickým investičním výdajům v roce 2017 ve výši 1,4 miliardy korun se nedostává již na investice pro roky následující - proto je plánováno v dalších letech až do roku 2022 provést investice v městské části, kde žije více než 100.000 obyvatel v částce pouhopouhých 50 mil. Kč ročně = v částce 28x nižší než se plánuje utratit v roce letošním! Takto koncipovaný rozpočet je jednoznačně nezodpovědný vůči občanům Prahy 8.


Zde na společné fotografií s majitelem Paláce Svět.

Bohužel ve schváleném rozpočtu se u mnoha plánovaných akcí objevují přemrštěné částky ( 138 mil. na půdní vestavbu a výměnu oken ZŠ nebo 200 mil. na tělocvičnu se školní jídelnou) , další řada z nich je naprosto nadbytečná, zde je třeba jmenovat milionové částky na rozličné projektové činnosti.


Matěj Fichtner (ANO) uzavřel partnerství Prahy 8 s Čínou

Pro dokreslení stavu jak současná vládnoucí koalice na Praze 8 hospodaří je rok 2016, kdy bylo v běžných výdajích prohýřeno o 128.000.000 Kč více než bylo schváleno, přitom úklid a péče o zeleň je doslova katastrofální!


Autor : Ing. Jiří Janků - zastupitel za ODS Praha 8

V Praze 8 dne 16.02.2017