Ludková: Netolerantní kazatelé tolerance?

V reakci na můj několik týdnů starý článek se na mě obrátilo několik novinářů, zda si za svými publikovanými názory stále stojím. Předpokládám, že nikdo z nich neuveřejní moji odpověď celou. Dovolím si ji tedy se souhlasem Vaší Prahy 8 publikovat v nezkrácené podobě zde.

Ano, za obsahem článku, který jsem publikovala na serveru vasepraha8.cz si i nadále stojím. Domnívám se, že islámská kultura není kompatibilní s návyky a kulturou západní civilizace.

K tomuto názoru mě přivádějí mnohé příklady ze západní Evropy, například Velké Británie či Francie, kde pnutí mezi kulturou západu a islámu v mnoha případech eskaluje v těžko řešitelné problémy.

Přestože jsem v reakci na článek očekávala živou diskusi a útoky na můj názor, byla jsem zaskočena jejich vulgárností a agresivitou. Ti, kteří se nejvíce zaštiťují tolerancí, nejsou schopni tolerovat, že někdo nesdílí jejich názor. Místo toho okamžitě označí oponenta nálepkou xenofoba a rasisty.

V článku nenajdete tvrzení, že založení neveřejného muslimského hřbitova v Praze 8 je předpokladem pro vznik extrémistické buňky. Pokud však někdo přichází ke mně domů, do města, kde žiji, očekávám, že bude respektovat místní zvyky a pravidla, a nebude prosazovat ty své.

 
Autor: Vladimíra Ludková
 

 

V Praze 8 dne 16.07.2014