Oblečená, neoblečená Bydlí, nebydlí

Příběh o chytré, pardon spíše hloupé horákyni se odehrál na Zastupitelstvu MČ Praha 8. Místostarostka za ANO paní Alena Borhyová nedokázala odpovědět na otázku „Kde bydlíte?“ a ticho prořízlo jen krátké: „Odpovím písemně.“ Hlavní tvář minulých voleb, matka známé televizní moderátorky Lucie, totiž přišla změnou bydliště o svůj mandát. Již nebydlí na Praze 8.

V tu chvíli ji zastupitelé držící v rukou rozhodování o Praze 8 podrželi a odmítli hlasovat o jasném faktu, totiž o ztrátě mandátu. Není to poprvé, kdy zastupitelé ANO, Strany zelených, KSČM a ČSSD rozhodli svým hlasováním proti jasným faktům.

Vraťme se na začátek. Alena Borhyová vlastně neudělala nic, co by se nekrylo s realitou. Před volbami si prostě jen účelově a ryze formálně změnila adresu v občanském průkazu tak, aby mohla kandidovat na osmičkovou radnici – a rovnou, alespoň papírově, na pozici starostky. Teď jen vrátila svou oficiální adresu tam, kde opravdu celou dobu bydlela a bydlí. Alena Borhyová jako fíkový list zafungovala dobře. Za její tváří se do zastupitelstva protáhli lidé jako Matěj Fichtner, o kterém jsme na našich webových stránkách psali již dříve, ale i mnoho dalších, zajímavých person. V čem je tedy celý příběh o Aleně Borhyové zajímavý? V tom, že v plné nahotě ukázal, jak koalice Strany zelených, ANO, KSČM a ČSSD je schopna odsouhlasit i to, že zítra nevyjde slunce, pokud Matěj Fichtner (ANO) nedá pokyn, jak hlasovat. Že o Praze 8 momentálně rozhoduje bratrstvo kočičí pracky, jehož členové neměli s Prahou 8, až donedávna, nic společného. Není se pak co divit, že psí hovínka jsou neuklizená (o této zakázce si můžete přečíst na našich stránkách www.vasepraha8.cz), když radní s nepřechýleným jménem, Anna Kroutil (ANO), na Praze 8 nikdy nebydlela a nebydlí. Není se co divit, že parkovací zóny vypadají, jak vypadají, a na spoustě lokalit parkovací místa spíše ubyla. Radní pro dopravu Karel Šašek tady nebydlí, nebydlel, ale hlavně neparkoval a parkovat nebude. Oba se, stejně jako Alena Borhyová, přihlásili na Prahu 8 nedlouho před registrací kandidátek.

Redakce

 

V Praze 8 dne 8.11.2016