Parkovacích zón se v Praze 8 jen tak nedočkáme

-----------------------------------------------------------------

2. září 2014 - Deník Metro

„Probíhají výběrová řízení, která skončí na začátku října,“ popisuje aktuální stav přípravy zón v metropoli mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. Vybraná firma má podle Liškové do tří měsíců od podpisu smlouvy spustit pilotní provoz. Ten začne v Praze 5 na Smíchově a v Praze 6 kolem stanic metra. Tedy pokud to umožní počasí, protože TSK upozorňuje, že pokud bude sněžit, barevné čáry se malovat na asfalt nedají.

-----------------------------------------------------------------

Co to v praxi znamená? Nic menšího než, že parkovacích zón se obyvatelé Karlína, Libně či Kobylis jen tak nedočkají. První odstavec je totiž o pilotním projektu, ze kterého byly oblasti Prahy 8 vyjmuty, a jenž chtělo město realizovat na území Prahy 5 a 6.

Takže upřesnění termínů. Výběrová řízení sice podle mluvčí TSK skončí na začátku října. Slečna mluvčí však zapomněla sdělit, že pak poběží lhůty na odvolání. A odvolávat se proti výsledkům výběrových řízení je nyní v Česku oblíbeným sportem. Pak tu máme déšť a sníh. A už jsme někde v dubnu roku 2015, když se tedy někdo neodvolá. Pilotní projekt musí několik měsíců běžet, další týdny bude probíhat jeho vyhodnocení. Blížíme se k roku 2016 a pak se snad něco rozeběhne. Ale nikdo neví co. Protože v říjnu máme komunální volby a nové vedení magistrátu třeba zastaví i ten pilotní projekt.

Za všechny obyvatele Karlína, Libně, Kobylis a dalších míst, kde my z osmičky nemůžeme zaparkovat, z celého srdce děkuji plánovačům z magistrátu a vedení města za skvěle odvedenou práci!

 

Tomáš Mrázek

V Praze 8 dne 2.09.2014