Potravinová komunita v Praze 8

Název "potravinová komunita" nás úspěchané a upracované možná rozesměje, možná si pomyslíme něco o podivínech s dostatkem času. Vzhledem k tomu, že do 15. 3. se i vy můžete stát součástí nově vznikající potravinové komunity při čimické lesní školce, pojďme si o ní něco málo říct.
 
Potravinová komunita je stručně napsáno další způsob jak doplnit domácí zásoby. Někomu vyhovuje supermarket cestou z práce, jinému farmářský trh a bedýnkování, další si leccos vypěstuje na zahrádce, jsou i potravinové e-shopy a třeba komunitní zahrady.
 
Potravinová komunita je založena na aktivním partnerství mezi skupinou spotřebitelů a konkrétním producentem. Toto partnerství spočívá na závazku odebírat a dodávat po vymezenou dobu předem domluvené produkty. Ze vztahu těží jak producent, většinou malé rodinné hospodářství, protože má jistotu odbytu a může se plně věnovat své činnosti, tak spotřebitelé, kteří znají původ svého jídelníčku, osobně znají vybraného farmáře, sami ovlivňují podobu partnerství a stávají se tak vlastně spoluproducenty.
 
Vaše Praha 8 tady nechce podrobně rozebírat filozofii potravinové komunity, protože tu si můžete nastudovat na www.kpzinfo.cz. Vaše Praha 8 chce chce jen upozornit, že i vy se můžete stát součástí nově vznikající potravinové komunity, která se utvořila při čimické lesní školce. Původcem jejího vzniku jsou rodiče a příznivci Lesního klubu 3 údolí, kteří si našli vlastní farmářku paní Máriu Markupovou z Noutonic u Okoře, se kterou se již setkali, vzájemně poznali a zeptali se na potřebné. Pokud chcete vědět víc, neváhejte kouknout na www.3udoli.cz, kde je kontakt pro bližší informace a přihláška.
V Praze 8 dne 12.03.2016