První zastupitelstvo? Byl to „historický“ zážitek

Na první povolební schůzi zastupitelstva Prahy 8 nová koalice ANO-ČSSD-SZ-(KSČM) dokonale zatočila s demokratickými zvyky. Předvedená technologie moci doslova brala dech. 
 
Jako první se novým lepším politikům, kteří to prostě zařídí, podařilo doslova vykuchat program. A tak Praha 8 možná přijde o již přislíbenou dotaci a navíc byla odložena (snad a pouze) část privatizace bytových domů. Co na tom, že nájemníci v domech rok pracovali na založení družstev a vyjednávání úvěrů. Prostě se na ně vykašlali, nájemníkům tak asi bude líp. Počkají si minimálně pár měsíců. Tedy pokud se vůbec dočkají.
 
Poté začal „koncert“ nové koalice ve spolupráci s komunisty. Nejdřív se změnil způsob volby radních. Zatím se vždy volilo tajně, nejen v Praze 8 si až do poslední listopadové středy nikdo nedovolil tento demokratický zvyk změnit. Teď je vše jinak. Nedůvěra ve vlastní koaliční zastupitele vedla k volbě veřejné. Asi je to příklad tolik vzývané transparentnosti…
 
V dalším průběhu si nová koalice, která si do erbu vtiskla šetření, odhlasovala, že placených funkcionářů na radnici bude celkem patnáct. Počet, který činí třetinu všech zastupitelů! Je to opět nejvíc v historii a nejedná se o malé peníze. Například placený předseda výboru bere opravdu pěkných 48 tisíc hrubého….
 
Mesaliance s komunisty, které vede bývalý pohraničník dodnes velebící ochranu hranic ČSSR před narušiteli, poté jela podle předem připraveného scénáře až do hořkého konce. 
 
Zdá se, že Praha 8 bude mít vedení, které se nezastaví před ničím…
 
Autor: Ondřej Gros

          

V Praze 8 dne 3.12.2014