Radnice přitápí pod kotlem

 
Kauza výzev k udávání sousedů kvůli poplatkům pokračuje. Bdělými spoluobčany oznámení „majitelé“ psů již dostávají výhrůžné dopisy z radnice Prahy 8. Z radnice, kterou Úřad pro ochranu osobních údajů podle TV Nova označil za značně neprofesionální.
 
Pan místostarosta Fichtner (ANO) ve věci poplatků ze psů uplatňuje typickou taktiku všemocného byrokrata, pro kterého je každý občan „sprostý podezřelý“, a musí tedy dokazovat svou bezúhonnost.
 
Autorovi tohoto textu se jedno takové psaní z radnice dostalo do ruky a zná celý případ detailně. Za prvé je pes hlášen v jiné městské části Prahy, zadruhé je za něj poplatek řádně placen a za třetí – v Praze 8 byl pouze přechodně v opatrování. Přesto je tento člověk vedením radnice bezdůvodně popotahován a obtěžován. Dá se čekat, že takových případů budou desítky, možná stovky.
 
Zdá se, že „osmičkoví“ papaláši v čele s místostarostou Fichtnerem zatím dokázali pouze vymyslet, jak svým občanům ztěžovat život. Na lavičkách, které má radnice spravovat, nám stále přejí veselé Vánoce, karlínské trhy zmizely bez náhrady a proti stovkám příměstských autobusů na metru Ládví nejen nehnuli ani prstem, ale dokonce tuto šílenost objahují.
 
Uvidíme, do jaké míry občané snesou otravování již značně rozdováděným úředním šimlem. Věřím, že v Praze 8 si to lidé líbit nenechají.
 
Autor: Ondřej Gros

          

 
Dopis z radnice:
V Praze 8 dne 8.05.2015