Ticho v Holešovičkách?

Ticho v Holešovičkách?

Hlavní město se rozhodlo položit v ulici V Holešovičkách tzv. tichý asfalt snižující hluk z projíždějících automobilů. To je, zvláště na této komunikaci, kterou denně brázdí desítky tisíc vozidel, v pořádku. A tamní obyvatelům to samozřejmě přeji. Ale má to několik velkých otazníků.

1)      Ulice V Holešovičkách prošla kompletní rekonstrukcí včetně zcela nového povrchu v roce 2006. I laických okem byl její povrch v pořádku a nevyžadoval žádnou opravu. Rozbitých ulic jsou po celé Praze stovky kilometrů. Z tohoto pohledu se současná oprava jeví jako holé vyhazování peněz.

2)      Tichý asfalt bude položen pouze ve směru z centra. Selský rozum říká, že by měl být v obou směrech. O tom, že magistrát hodlá vyměnit povrch i ve směru do centra, nepadlo ani slovo.

3)      Ve směru z centra nyní probíhá rozsáhlá rekonstrukce kanalizační stoky. Dělníci zabírají jeden z jízdních pruhů na několika místech a jen tak z nich nezmizí. I malé dítě napadne, že tichý asfalt nebude položen po celé šířce vozovky a že se sem budou muset silničáři ještě vrátit. Že by magistrátní plánovači udělali někde chybu?

4)      A prohlášení, že vše změříme a pak tam naistalujeme mobilní protihlukové stěny? Ví vůbec někdo z vedení města, jak to V Holešovičkách vypadá? To budou protihlukové stěny stát na chodníku, zabírat parkovací místa v odstavném pruhu, zruší kvůli nim zastávky MHD nebo je dají lidem na zahradu?!

Bojovat s hlukem je chvályhodné. Ale musí se u toho používat mozek. A ne sbírat politické body těsně před volbami. Současná akce v Holešovičkách je prostě taková zNOUZEcnost.


Tomáš Mrázek

V Praze 8 dne 25.07.2014