Editorial kmotra no.1


Nejlepší nápady se prý rodí u piva, a to znamená, že i „projekt“, jenž právě čtete, je nejlepší. Zrodil se u piva, kde se potkala partička lidí a nadávala. Nadávali jsme na všechny ty chytráky v pletených svetrech s jelenem a holky v urousaných sukních, co nemají nic pořádného na práci, a tak tráví svůj čas vymýšlením hovadin a nátlakovými akcemi k jejich prosazení. A to vše zatímco většina lidí chodí do práce, aby domů přinesli nějakou tu zlatku, během čehož je sice zajímá, co se děje v jejich okolí děje, ale není to pro ně středobodem světa. Bohužel je pravdou, že kdo nejvíc křičí, bývá vyslyšen, takže řvoucí partičky mění svět k obrazu svému podobně plodně, jako nás EU zahlcuje nesmyslnými nařízeními. A tak je to tady. Poslední hráz před korektními názory, poslední obranná linie normálního světa, kde holky mají být pěkné, muži drsní a auta jak se patří naleštěná, přičemž na přehledném úseku nemusí jezdit 30 km/h, protože na kole jedoucí vegetarián se cítil být ohrožen.  
 
A protože se veškeré informace a články budou shromažďovat v mém poznámkovém bloku A5 od firmy Moleskine, byl jsem uličním výborem v hospodě U Králů zvolen kmotrem této akce. Po vzoru všech kmotrů tak budu tahat za nitky a snažit se, aby celý projekt neskončil tak, jako začal, to je u piva.
 
Martin Cibulka
 
PS: Kdo na fcb profilu Vaše Praha 8 nejvtipněji okomentuje obrázek č. 1, získává pozvání na večeři s kmotrem.  Kdo bude nejvtipnější u obrázku č. 2, získá od nás email na tuto aktivistku a může si jí pozvat kam chce (che che). 
V Praze 8 dne 21.03.2014