Nutí vás radnice udávat sousedy? Nedejte se!

 
V posledních dnech se cílem intelektuálně břitkých nápadů ekonomického odboru úřadu Prahy 8 stala vedení bytových družstev, SVJ a velmi pravděpodobně i další majitelé činžovních domů.
 
O co jde? Pomazané hlavy na radnici v čele s místostarostou Matějem Fichtnerem (ANO), pod kterého zmíněný odbor spadá, hloubaly, hloubaly, až vymyslely dopis. Dopis, kterým pořádně zbuzerují tisíce majitelů domů. V tomto úředním psaní žádají členy vedení družstev a SVJ, aby byli tak ochotní a bleskurychle udali všechny své nájemníky vlastnící psa. Do tohoto dokumentu dodali byrokraté ještě zvláštní poučení o mlčenlivosti, ve kterém se vyhrožuje půlmilionovou pokutou. Inu, jak se říká, dej „chytrému“ funkci a vymyslí lejstro.
 
 
A tak nám v Praze 8 roste takový malý Babiš. Podle vzoru svého šéfa s jeho on-line pokladnami pro posledního živnostníka pan Fichtner vymýšlí, jak co nejvíc postrašit a zbuzerovat své „poddané“, aby udávali své sousedy, a do radniční kasy tak vymačkal nějakou tu korunku. Dovolím si však tvrdit, že celá akce nakonec nepokryje ani náklady za ty tisíce úředních obálek rozeslaných po našem obvodu. Zbude jen oprávněná zlost občanů.
 
Nebojácný občan se umí bránit. A nedá se podobně jako jeden z uživatelů facebooku, který již naší milé radnici odepsal. Jeho odpověď si dovolím vypůjčit, protože je opravdu trefná.
 
„Bytové družstvo xxxx, Praha 8 nemá žádný seznam vlastníků pejsků, myší, slonů, opic, slepic, krav, volů, prasat, ani zaměstnanců úřadů městské části Prahy 8. Bytové družstvo není povinno žádné tyto seznamy vést. Vaše výhružné dopisy připomínají jednání STB v roce 1969.“
 
Pikantní na celé věci je i to, že jde o družstvo, které dům koupilo od Prahy 8 zhruba před měsícem v rámci privatizace, kterou prosadilo minulé vedení radnice.
 
Nedejme se zastrašit. Radnice tady není od toho, aby vyhrožovala. Je tady kvůli tomu, aby sloužila. To by si pan Fichtner měl uvědomit.
 
P. S.
Autor textu je hrdým spolumajitelem jezevčíka, za kterého je poplatek včas a řádně placen :-)
 
Autor: Ondřej Gros

          

 
V Praze 8 dne 22.04.2015