Rozpočtu vládnou desítky miliónů za studie a projekty

Studie, projekty, předprojektová příprava, právní služby, analýzy. Tyto výrazy se jako červená nit táhnou rozpočtem Prahy 8 pro rok 2016, který sestavila a zastupitelstvem protlačila koalice ANO, ČSSD, Zelení a komunisté. Na tyto jistě „bohulibé“ účely padnou desítky miliónů korun. Avšak rozdrobené na malé částky, které jsou pod minimální kontrolou. Kamarádi a kamarádi kamarádů se už jistě těší.  Naopak byly sníženy částky na provoz škol či na protidrogovou prevenci.

Veškeré návrhy opozice, která upozorňovala na ty největší zhůvěřilosti, pak zastupitelé výše zmíněných stran bez milosti zamítli.

Rozpočet je nejvyšší v historii – výdaje přesahují 1,8 miliardy korun s plánovaným schodkem sto miliónů korun. A najdeme v něm takové perličky jako nákup dvou motocyklů, dovybavení parkoviště, které provozuje soukromá společnost nebo devět milionů na činnost akciovky, která nic nedělá a dělat dlouho nebude. O dvanácti miliónech na projektovou přípravu výstavby startovacích bytů (některé z nich mají být až stometrové!) ani nemluvě.

Prostě se kluci a holky z vládnoucí čtyřkoalice pevně usadili na radnici a začali rozdělovat. Podle jednotlivých kapitol rozpočtu to však vypadá, že ne ve prospěch obyvatel Prahy 8, ale pro dobro své a spřátelených firem.

Tomáš Mrázek, zastupitel za ODS

V Praze 8 dne 25.02.2016