Admira – Meteor 3:0 (2:0)

V neděli se za pěkného počasí odehrálo dlouho očekávané derby Prahy 8. Přišla slušná návštěva, 440 platících diváků. Mohlo jich být asi více, ale hrálo se uprostřed velikonočního víkendu, takže hodně fanoušků dalo předost odjezdu z Prahy.

Čestný výkop obstaral starosta Prahy 8 Jiří Janků. A mohlo se začít. Zápas začal opatrně, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Jako velmi důležitý se ukázal přímý kop domácích v 8.minutě, když Zahálka ostře nacentroval do vápna a Vosický se trefil s přispěním hostujícího obránce do sítě.

Domácí nabyli seběvědomí, naopak hosté z Meteoru působili otřeseným dojmem a přestože se pokusili ohrožovat branku Admiry, příliš šancí si nevytvořili.

Naopak domácí Admira byla při svých protiútocích mnohem nebezpečnější. Ve 35.minutě se tak dostal do úniku domácí Kurek a tuto šanci mazácky proměnil – 2:0.

Ve druhém poločase se hosté pokusili o zvrat. Jenže Pilík v gólové šanci selhal, když poslal míč vysoko nad branku černobílých. Za chvilku na to střílel ostře z přímého kopu Míča, jenže domácí brankář Víšek bravurně vyrazil na roh. Snaha hostů postupně opadala a bylo jasné, že na Admiře se dnes bude slavit. Výsledek podtrhl opět Kurek, který se podobně jako v prvním poločase rychle zorientoval a s přehledem míč umístil k tyči hostí.

Admira v tomto ostře sledovaném derby vyhrála naprosto zaslouženě, hosté trochu výkonem zklamali. Doufejme, že se oběma týmům podaří třetí ligu udržet, abychom na podzim šli na derby znovu.

Branky: 8. Vosický, 35. a 83.Kurek.

Admira: Víšek – Herc, Martinic, Vosický, Zahálka – Majer (Mamurov), Snop (Čmejla), Mošna, Prošek (Paťha) - Kurek (Brůžek), Pter (Konečný)

Meteor: Gabriš – Boruta (Košata), Šmíd, Štěpánek, Růžička – Míča, Kukly, Budinský (Janda), Pilík (Hrdina), Jeremenko (Kadlec) – Fíček (Čonka)