Osmičkové derby opět neuvidíme, na pohár už v červenci

Fotbalová sezóna skončila nedávno, za necelé dva týdny začne ta další. Jak si vedli zástupci Prahy 8 v té minulé?

A co je čeká v ročníku 2017/18? Nejúspěšnější byla na jaře Admira, které sice úvod jarní části úplně nevyšel, konečné třetí místo v divizi A je určitě úspěch. A dává možnost myslet opět i na ČFL, odkud se kobyliský klub poroučel před dvěma lety. Admira byla pro sezónu 2017/18 nalosována do divizní skupiny C, takže místo soupeřů z jižních a západních Čech zamíří na sever a východ.

Divize začíná v polovině srpna, pro hráče z Kobylis však začne ostrá sezóna už 16.července, kdy v rámci předkola Mol cupu zavítají na hřiště Neratovic. V případě postupu by je čekal druholigový Sokolov na domácím hřišti.

Druhý divizní tým z osmičky Meteor podával v sezóně nevyrovnané výkony, které vyústily v konečnou osmou příčku. Velmi mladý odehrál asi to, na co má, neměl však problémy se záchranou a někteří nováčci dobře zapadli do náročného divizního fotbalu. Libeňští budou pokračovat v divizi B, čeká je jediné pražské derby s Motorletem. I letos tak nedojde na vypjaté zápasy s Admirou. Logiku v zařazování mužstev do divizních skupin bychom asi hledali marně.


Na libeňské hřiště Meteoru přijede v červenci druholigová Vlašim

 

Také Meteor odstartuje sezónu v poháru, nalosován je rovnou do 1.kola – 22.července přivítá druholigovou Vlašim.

Zástupce měla Praha 8 i v krajském přeboru, kde účinkovala rezerva Admiry. Ta vybojovala solidní 11.místo s vyrovnanou bilancí. Zajímavostí příští sezóny budou určitě souboje s SK Ďáblice i nováčkem z Dolních Chaber, který vyhrál I.A třídu a rozhodl se bojovat v přeboru, byť se vedení pár dní rozmýšlelo. „Tramvajová liga“, jak se pražskému přeboru přezdívá, začíná druhý srpnový víkend stejně jako divize.

Těžké to měl nováček I.A třídy Slovan Bohnice, který bojoval celou sezónu o udržení, což se mu nakonec po zlepšených jarních výkonech zaslouženě povedlo. V novém ročníku bude konečně zařazen do skupiny A, kde budou Slovan čekat atraktivní zápasy se Sokolem Troja či Březiněvsí. Tento los vypadá divácky zajímavěji než ten v ročníku 2016/17.

Fotbalu si tedy užijeme i v dalším roce dost a nezbývá než popřát hodně úspěchů všem, kteří do fotbalu v Praze 8 „dělají“.

Autor: Ondřej Gros

V Praze 8 dne 6.07.2017