Penaltový víkend

Druhý jarní víkend byl pro Meteor šancí napravit nedobrý výkon z úvodního domácího zápasu s Neratovicemi. Libeňští zajížděli na půdu osmých Litoměřic s jednoznačným cílem bodovat. Na velmi nerovném hřišti se odehrálo spíše bojovné utkání, ve kterém se na branky čekalo až do 70.minuty, kdy domácí otevřeli skóre. Hosté z Libně však dokázali brzy odpovědět, kdy míč do branky propasíroval Hrdina. Nerozhodný stav vydržel až do konce, a tak přišly na řadu penalty. V nich byli všichni střelci neomylní až do šesté série, kdy neproměnil domácí exekutor a Zelenka zajistil hostům veselejší cestu do Prahy. Meteor tak zůstal na pátém místě.

Admira hrála znovu doma, tentokrát tradičně v neděli dopoledne na svém stadionu. Na podzim přivezla ze Suchdola dva body po penaltách, tentokrát se situace, bohužel, obrátila. Domácí po první půli zaslouženě vedli, i ve druhém poločase to vypadalo na tři body, ale v 82.minutě hosté šťastně vyrovnali, a tak i v Kobylisích musely rozhodnout pokutové kopy. V nich se stal jediným smolařem domácí Mamurov, takže si suchdolští odvezli z Prahy dva body. Admira uzavírá na osmém místě první polovinu tabulky.

V 18.kole jede Admira poprvé na jaře ven a to k sousedům v tabulce. Hostit ji v neděli bude Dvůr Králové, který je na desáté příčce s jednobodovým mankem na hráče z Kobylis. V podzimním zápase byli šťastnější Výchočeši, kteří vydolovali dva body po výhře na penalty.

Meteor čeká opravdový „šlágr“ kola. Do Libně zavítá zatím suverénní lídr soutěže z Lovosic. Právě s Meteorem však na podzim Lovosice prohrály v penaltovém rozstřelu, je tedy na co se těšit. Výkop je, jak je už zvykem, v neděli v 10:15. Vzhledem k počasí se však zápas odehraje v Bedřichovské ulici na umělé trávě.

Jarní sezóna začala i v nižších soutěžích. A tak k prvnímu ostrému zápasu vyběhli i borci Slovanu Bohnice, který vyhrál podzimní část I.B třídy. Na umělé trávě Gordicu Kačerov však v předehrávce bohužel pouze remizovali 2:2, když o vítězství přišli až v samotném závěru. Držme však palce, aby se na Slovanu slavil postup.