V sobotu nás čeká derby Troja Bohnice

V sobotu přichází na pořad I.A třídy derby Sokol Troja – Slovan Bohnice. Los si s rivaly zalaškoval, utkání je na programu právě v týdnu, ve kterém se do sebe „pustili“ starostové Prahy 8 a Troje. Výsledkem byl dopravní kolaps a oprávněně vzedmuté vášně mezi obyvateli Bohnic.

Soupeři se dobře znají, naposled spolu hráli v předminulé sezóně ještě v I.B třídě, přičemž oba postoupili o soutěž výš. Obě vzájemná utkání vyhrál tehdy Slovan shodně 2:1. Loni byli trojští fotbalisté nalosováni do jiné skupiny, oblíbené derby se tak nekonalo.

Mírným favoritem by teď měli být bohničtí, do velmi očekávaného mače jdou z druhé příčky, v minulém kole doma smetli expřeborové Háje 4:1. Hráči Sokola Troja okupují osmé místo, naposledy vyšly na prázdno na hřišti zatím suverénní Březiněvsi po výsledku 3:4.

Zápas je na programu v sobotu 7.10. od 10:30 na hřišti Sokola Troja a dá se očekávat solidní návštěva, přijďte i vy.

V sobotu se odehraje na trojském hřišti derby

Meteor: Strašidelný začátek, s novým koučem přišlo zlepšení

A jak si vedou ostatní kluby na „osmičce“? Libeňský Meteor vstoupil do divize hodně zle, po šesti kolech se krčil v pásmu sestupu s pouhými dvěma body a musela přijít změna - z Admiry přišel trenér Tichai. Před dvěma týdny pak libeňští doma roznesli Arsenal Česká Lípa 4:0. Na tento výsledek navázali doslova střelnicí v Hrobcích, odkud přivezli tři body po vítězství 6:0.

V neděli v tradiční čas 10:15 přivítají souseda v tabulce Tatran Rakovník, kterému mají co vracet – na jaře tam podlehli 1:5. Zápas tedy nepostrádá vysokou důležitost v boji o udržení v divizi.

Admira: Po změně na lavičce opět přišly výhry

Kobyliská Admira se před sezónou netajila svými ambicemi vybojovat postup do ČFL. Úvod soutěže jí také vyšel, pak však přišly dvě porážky – 0:4 v Turnově a poté na domácím hřišti s jabloneckým Mšenem (1:3). Vedení klubu sáhlo ke změně trenéra, další dvě utkání pak přinesla plný bodový zisk – drtivou výhru 7:3 v Trutnově potvrdili kobyliští nejtěsnějším vítězstvím nad Brandýsem. Admira tak poskočila na třetí místo, na lídra tabulka ze Živanic pak ztrácí šest bodů.

Admira v 9.kole zajíždí do Čáslavi, která je až třináctá. Hrát se bude v neděli od 16:00.

V Praze 8 dne 5.10.2017