Začala jarní sezóna, týmy z Prahy 8 byly úspěšné jen napůl

Po dvou letech, kdy měla Praha 8 dvojnásobné zastoupení ve třetí lize, se v Libni i v Kobylisích chodí „jen“ na divizi. Navíc se kvůli losu musíme obejít bez atraktivního derby Meteoru s Admirou.

Po podzimu si ve skupině B lépe vedl Meteor, který okupoval čtvrtou příčku. Jaro zahajoval v neděli na umělce s Neratovicemi, kterým měl co oplácet za prohru 1:4. Bohužel, ani doma se mu s neratovickým týmem nevedlo, přestože sahal po vyrovnání, nakonec odešel poražen 1:3. Pro první jarní body tak musí v sobotu do Litoměřic.

Admira vedená od podzimu novým trenérem Tichaiem, který přišel od dorostu Meteoru, asi myslela na podzim ve skupině C na víc než na průběžné 10.místo. Jaro zahajovala již v sobotu na umělce v Bedřichovské s nevyzpytatelným Ústím nad Orlicí, se kterým na podzim schytala těžkou prohru 0:4. Tentokrát však hráči z Kobylis zabrali a především díky výbornému výkonu v první půli zvítězili 2:0. V dalším kole přivítá Admira opět doma jihočeský Suchdol, tentokrát již na svém hlavním stadionu v tradičním nedělním čase.

Oba osmičkoví rivalové letos nejspíš nemají postupové ambice, ale na solidní fotbal se vyplatí v neděli dopoledne zajít. Ať už do Libně, či do Kobylis.

V Praze 8 dne 17.03.2016