Zápas zrežíroval rozhodčí!

Ve středu 3.9. bylo v ČFL na programu vložené 17.kolo, ve kterém do Libně přicestoval tým s velmi kontroverzní pověstí, Viktorie Jirny. Zápas od prvních vteřin nabídnul vysoké tempo a hned z prvního rohu domácí udeřili, když se prosadil domácí Minárčik. Bohužel už ve 3.minutě hosté srovnali. Hrál se výborný fotbal z obou stran a výkon sudích nenasvědčoval tomu, že to Jirny mají, jak se říká, „ošefované“.

Druhá půle nabídla jiný obrázek. A to hlavně ze strany rozhodčích. Hlavní se stal doslova dvanáctým hráčem hostí, kteří tak kopali jeden přímý kop za druhým, čímž se dostali do tlaku a před brankou Meteoru to hořelo. Přesto domácí bojovali a nechali na trávníku duši. Několik minut před koncem se do střelecké pozice protáhl domácí Míča, jehož bomba zazvonila na tyči a Minárčik odražený míč dorazil do sítě. V ten moment však zaúřadoval asistent sudího, který odmával ofsajd. Zda byl či nebyl, ponechme svědomí pana rozhodčího.

Dvě minuty před koncem pak přetížená obrana zelenobílých udělala fatální chybu, a jirenští tak získali kýžené tři body. Že se po uplynutí 90.minuty ani nenastavovalo, přestože došlo k několika ošetřováním, bylo již jen dovršením skvělého „výkonu“ sudích. Hosté tak dostáli své pověsti velmi neoblíbeného soupeře.

Meteoru začátek soutěže nevyšel a ani v dalších dvou zápasech nebodoval, když prohrál doma s Louňovicemi 1:3 a v následujícím kole pak na Střížkově utržil porážku 0:3. Klesnul tak až na poslední příčku tabulky.

Admira po slibném úvodu soutěže také trochu ztratila dech a utrpěla dvě kruté porážky, nejdříve v Domažlicích 0:5, poté doma s Královým Dvorem dokonce 1:6.  Své fanoušky potěšila jen statečným výkonem v pohárovém utkání, ve kterém vypadla s prvoligovým Hradcem až na penalty. V tabulce ČFL patří Admiře 12.místo.

Autor: Ondřej Gros