KAM ZAJÍT: Krystal Mozaika Bistro

V Sokolovské ulici 99 bývala vždy hospoda Krystal. Pamětníci budou jistě vědět, že šlo o solidní čtyřku, kterou jsme i my cestou z nedalekého škvárového hřiště, kde jsme sváděli líté boje v hanspaulské lize, nejednou navštívili. Ano, to je ta hospoda ve které funebráci ze sousedního pohřebního ústavu trávili většinu pracovní doby.

Tak jako se hanspaulka už nehraje v oblacích zvířeného popela či na černém blátě, v Karlíně vznikla na místě staré hospody skvělá restaurace Krystal Mozaika.  By l jsem zde sám či s přáteli již několikrát a musím prostě přiznat, že se nestalo, abychom byli nespokojeni. Vždy čerstvé suroviny a umění kuchaře je zárukou chuťového zážitku.

Rozhodně se vyplatí začít polévkou. Jako člověk vychovaný k odporu k „polévkám“ naší slavnou školní jídelnou 80.let jsem nevěřil, že s takovou chutí sním například karotkovou.  Prostě když se to umí…. A samozřejmě, i další chody v podobě výborného burgru, kachního konfitu či telecího řízku stojí za to. Dezert jsme již vynechali, nicméně z jiné návštěvy dobře vím, že ani v něm se nespletete.

Zážitek dovršuje rychlá a milá obsluha, která vás nenechá čekat a nešetří úsměvem. Takže není na čím váhat. Dobrou chuť v Karlíně. A za sebe dodám, že jsem moc rád, že Krystal Mozaika našla azyl zrovna v obecním nebytovém prostoru.

A co bych vám doporučil? Naposledy jsem si náramně pochutnal na telecím řízku, bramborovém salátu a domácí malinovce. 

 

Autor: Ondřej Gros

V Praze 8 dne 5.08.2014