Nádherné výlety nepřinesou občanům nic

Radniční představitelé uzavřeli partnerství s městskou částí Pekingu. Nezapomněli se pochválit na webových stránkách Prahy 8. Prý to bude mít pro naše občany řadu přínosů. Jsem však přesvědčen, že výhody má takové partnerství pouze pro zastupitele koalice, kteří mohou jezdit na pěkné výlety po světě. Pro naše obyvatele to nepřinese nic.

Doporučil bych vedení radnice uzavřít partnerství například s Papeete, hlavním městem Tahiti. Je tam prý nádherně a takový zájezd by jistě stál za to. Možná by o něj byla v koalici i rvačka. A nějaké ty deklarované výhody by se do článku na osmičkový web jistě našly.

Na Tahiti je asi opravdu nádherně

Jedním z takových rádoby přínosů prý bude podle vedení radnice zvýšení cestovního ruchu, Číňané se jen pohrnou. Dovolím si silně pochybovat. Ruku na srdce. Už jste někdy jeli do nějakého města na dovolenou jen proto, že s ním má naše hlavní město partnerství? Asi ne, že? A přitom jsou to pěkné destinace, namátkou Řím, Chicago, ale třeba také Bagdád.

Jedna výhoda by tu však při hlubší úvaze byla. Možná by bylo pro naše občany skutečně lepší, pokud by většina koaličních politiků jezdila na „pracovní výlety“ a nezbýval jim čas na vládnutí Praze 8. Tolik škodlivých kroků by se prostě nestalo. Jen namátkou – nikdo by nevymyslel zbytečný a drahý park v Žernosecké, nevzniklo by „eseróčko“ na zdražování tepla o desítky procent za rok, možná by ani odbor životního prostředí neterorizoval občany, kteří si vybudovali hezkou předzahrádku před svým domem. Chtělo by se zvolat: „Raději cestujte po světě a lidem dejte pokoj.“

Přeji hezkou letní dovolenou.

Autor: Ondřej Gros

 

V Praze 8 dne 27.06.2016