KAM ZAJÍT: Restaurace Zenklovka

V místě, kde jsme dříve byli zvyklí nalézt bar Blue Point, který proslul především díky pořadu, ve kterém se slavný kuchař snaží ze zaplivaných podniků vyrobit gastronomicky příjemné místo, se dnes nalézá restaurace Zenklovka
 
Z dřívější temné kobky, kde televizní štáb nalezl v ledničce tak maximálně čerstvé vajgly, se s novým majitelem a po rekonstrukci stal podnik, který je radost navštívit. Moderní menu dá možnost vybrat si snad každému a přátelská obsluha dělá z místa vedle tramvajové zastávky Stejskalova jeden z mála podniků, kde si v Libni můžete v průběhu celého dne dát nejenom kávu. Bez obav prstem ukažte i na biftek. Dal jsem si ho tam již opakovaně a pokaždé mi na stole přistál kvalitní kus masa, udělaný tak, jak jsem si přál. 
 
A další pozitivní zpráva na závěr. Je zde i perfektně oddělené místo pro kuřáky, takže se obě skupiny obyvatel nemusejí po sobě nevraživě dívat, jedna s touhou vlastnit v ruce pěnový hasicí přístroj a druhá s pocitem štvané zvěře. Každý si prostě přijde na své. Tak neváhejte a pokud půjdete kolem, nebojte se vstoupit. Možná se tam potkáme.  
 
Martin Cibulka
 
 
 
 
V Praze 8 dne 11.06.2014