Unikátní hudební nástroj vznikl v Praze 8

V Praze 8 se zrodila unikátní socha, vlastně je to hudební nástroj. Autorem sochy je Jan kolář, který jí vdechl život ve své truhlářské dílně v Dolních Chabrech, www.kolda.cz.

Finský umělec Jani Ruscica si našel pro ztvárnění svého nápadu právě Jana Koláře, který na projektu s názvem Totem pracoval dva roky. Autorem 3D modelu, díky kterému si Jan Kolář mohl lépe představit vnitřní ústrojí, je Dan Falta. Socha je již v tuto chvíli v helsinském muzeu Kiasma součástí výstavy Conversation in Pieces a pokud budete mít do Finska cestu, tak výstava potrvá až do září 2016. Totem je více než třímetrový funkční nástroj ze dřeva a je největším exponátem výstavy. Inspiraci našel Jani Ruscica v americkém animovaném filmu. Na připojeném videu si poslechněte, jak se na takový nástroj hraje a za viděnou stojí právě i animovaná verze nástroje.

Totem je již součástí expozice, daleko od Dolních Chaber, radost z něj však zůstává. Rozhodně zůstává naděje, že i pro vás může Jan Kolář přetvořit vaše sny ve skutečnost. A umí opravdu všechno!

 

V Praze 8 dne 15.03.2016